Włamanie

13.02.2023 doszło do włamania w budynku 18. Złodziej wszedł na klatkę schodową, następnie otworzył komórki lokatorskie za pomocą narzędzia przypominającego mały łom lub śrubokręt i dokonał kradzieży ROWERU oraz innych przedmiotów. 

Sprawca uciekł przeskakując przez furtkę do parku Regana.

Sprawa została zgłoszona na Policję. 

Zarząd NP3 w porozumieniu z  NP1 i NP4 podjął kroki mające poprawić bezpieczeństwo. Zmieniamy zasady obchodu pracowników Ochrony w taki sposób, żeby newralgiczne miejsce (teren od Parku Regana) był patrolowany w godzinach nocnych z częstotliwością kilkukrotnie większą. 

System kamer, który posiadamy na osiedlu jest przestarzały i uniemożliwia wykrywanie ruchu np. w hali garażowej lub na klatce schodowej w godzinach nocnych. 

Skutek jest taki, że na Ochronie na 3 monitorach jest obraz z kilkudziesięciu kamer i nie sposób wychwycić niebezpiecznych lub zakłócających porządek zachowań.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, które chcemy wprowadzić tego typu zdarzenia będą mogłyby być wychwytywane przez Ochronę, która będzie mogła szybko na nie zareagować.

Już 3 tygodnie temu zamówiliśmy kamery do testów, które możemy wykorzystać w aktualnej infrastrukturze. Jak tylko zostaną zamontowane pokażemy Państwu jakość monitoringu dla porównania przed i po zainstalowaniu nowego sprzętu. 

Wymiana kamer wiąże się z kosztami i będziemy musieli wszyscy podjąć decyzję, czy chcemy modyfikacji w tym zakresie.

3 komentarz w “Włamanie”

  1. Opisane zdarzenie po raz kolejny skłania do weryfikacji i oceny pracy firmy ochroniarskiej, jak również naszych oczekiwań w tym zakresie. Przed ponad już 10 laty kiedy kupowaliśmy mieszkanie na osiedlu Neptun Park zapewniano nas o wysokich standardach zamieszkania, także w obszarze bezpieczeństwa, spokoju i jednak pewngo luksusu za, które zapłaciliśmy niemałe pieniądze. Niestety, po raz kolejny nasze oczekiwania w istotny sposób „rozjechały” się z rzeczywistością. Jest to także wynik działań poprzednich administratorów (Balt-DOM). Dodatkowo, jednak wina jest również po stronie lokatorów. Dla przykładu podam, że w moim budynku (24) bardzo często drzwi prowadzące na korytarz z komórkami lokatorskimi, pozostawiane są niezamknięte na klucz, co w sposób oczywisty zachęca potencjalnego złodzieja do „odwiedzin”. Również brama wjazdowa do hali garażowej często jest blokowana i pozostawiana w pozycji – otwarte. Uważam, że powinno to być monitorowane przez pracowników ochrony. I sprawa najważniejsza – dostęp do osiedla. Uważam, że musimy wspólnie podjąć skuteczne działanie aby wjazd na nasz teren możliwy był wyłącznie dla samochodów właścicieli lokali. (oczywiście z wyjątkiem samochodów dostawczych, po weryfikacji przez ochronę, jak również taxi). Proponuje wprowadzenia albo kart z chipem, albo pilotów zaprogramowanych do specjalnego oprogramowania, co wyeliminuje ich „dorabianie” we własnym zakresie. Firmę ochroniarską trzeba zobowiązać do nie wpuszczania innych samochodów. Wszyscy obserwujemy, szczególnie w okresie urlopowego najazdu turystów, jak bardzo ich samochody pozostawiane wzdłuż wewnętrznych osiedlowych uliczek (poza wyznaczonymi miejscami postojowymi) blokują przejazd i utrudniają nasze codzienne życie.(widok samochodu pod oknem lub hałas jego pracującego silnika nie jest przejawem komfortu dla mieszkańców). Chciałbym zaapelować do współmieszkańców i członków naszej Wspólnoty aby w czasie, kiedy wynajmują swoje mieszkania, jednocześnie udostępniali swoje miejsca postojowe w hali garażowej, co z pewnością wpłynie na istotne ograniczenie liczby samochodów parkujących na ulicy. Uważam w końcu również, że ochrona korzystając z połączenia domofonami, weryfikowała czy lokator oczekuje na gości i dopiero wtedy wpuszczała ich na teren osiedla.

    1. Wspaniały pomysł! Zauważyłam parkowanie po kilka dostawczych samochodów, które stoją tam nieużywane miesiącami, ktoś zrobił sobie z terenu osiedla darmowy parking dla samochodów kolegów. Później mieszkańcy nie mają gdzie parkować

    2. Takie przestępstwa tylko zachęcają do jeszcze bardziej zuchwałych-kradzierzy z mieszkań oraz napadów na mieszkańców. Tylko czekać aż zaczną nas napadać we własnych domach w celu wymuszenia różnych dóbr. Trzeba zmodernizować nie tylko kamery ale i wzmocnić ochronę.

Zostaw komentarz