Separatory na parkingach

W najbliższym czasie będą montowane na Etapie IV odbojniki (separatory) na parkingach aby umożliwić korzystanie z chodników pieszym. Będzie robione to ze względu na koszty etapowo i zaczynamy przy parkingu obok ochrony NPIV gdzie jest największy problem z zastawianiem chodnika. Informuje Krzysztof Raduszkiewicz.

4 komentarz w “Separatory na parkingach”

 1. Dziękuję za informację. Wnioskuję aby w następnej kolejności odbojniki zamontować wzdłuż głównej „uliczki” przy budynkach 24, 32a, 32. jest to tak naprawdę główny przejazd wewnątrz osiedla łączący obie bramy wjazdowe na osiedle. Szczególnie tu uciążliwe i niebezpieczne jest jego blokowanie przez parkujące samochody. Dodatkowo parkują je mieszkańcy WNP IV, ponieważ dojazd do ich budynków jest ograniczony blokadami.
  Uważam ponadto, że trzeba uzupełnić oznakowanie pionowe poprzez dodanie znaków zakazu zatrzymywania i postoju (chyba że względu na koszty warto rozważyć ustawienie przy bramach wjazdowych dużych znaków z informacją, ze dotyczą całego osiedla – zakaz zatrzymywania i postoju poza wyznaczonymi zatokami)

  1. Trafna uwaga, ostatnio straż pożarna miała kłopot z manewrowaniem miedzy pojazdami i drzewami. Szczególnie latem zaparkowane pojazdy są widoczne. Myślę, że większa ilość mieszkańców powinna się wypowiedzieć. Kiedyś nie było donic i parkowanie wzdłuż drogi było łatwiejsze, a teraz zaparkowane pojazdy zabierają cały pas, ale z drugiej strony mieszkańcy gdzieś muszą parkować… Liczę na dalszą dyskusję.

 2. Dobrze byłoby żeby kierowcy przestrzegali podstawowych zasad ruchu i nie stawali przynajmniej przed samymi pasami . A tym bardziej jeśli planują przykryć pojazd pokrowcem na cały sezon zimowy 🤦‍♀️jak w przypadku motoru stojącego od dłuższego czasu przy schodach , głównym ciągu Osiedla Pojazd stanowi realne zagrożenie dla małych dzieci i dla naszych zwierzaków . Tym bardziej ze tego typu pojazd naprawdę łatwo postawić tak aby nie tarasował przejazdu . Oczywiście jest równoprawnym użytkownikiem drogi , ale wystarczy trochę dobrej woli i wyobraźni .

 3. slawomir syroka

  Chciałbym nadmienić iż praktycznie wszyscy parkujący pojazdy mechaniczne poza wyznaczonymi miejscami popełniają wykroczenie. Z tą myślą poprzedni zarząd po wielu postulatach i prośbach „zamontował” widoczne znaki parkingowe. Pozostaje tylko egzekwowanie przez stosowne organy (policję , straż miejską i straż pożarną).
  Myślę że do wakacji a w zasadzie do majówki ,wszyscy powinniśmy pomyśleć nad skuteczną metodę egzekwowania przepisu. ( pole do popisu dla prawników )

  ***********Art. 49. Ust. 2. Pkt 4. ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z nimi „zabrania się postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu”. Jest to najważniejsza zasada, której złamanie może wiązać się z ryzykiem otrzymania wysokiego mandatu, ale również odholowaniem pojazdu******
  sławek

Zostaw komentarz