Forum bez podziałów

Drogi mieszkańcu Neptun-Park, napisz co Ci leży na sercu

14 komentarz w “Forum bez podziałów”

 1. Dzień Dobry
  Witam pierwszych użytkowników 😊 Już niebawem zakładamy pierwsze tematy do dyskusji.
  Proszę o informację, czy idea strony neptun-park.pl, gdzie będą informacje bieżące, oraz forum dyskusyjne podoba się Państwu.
  Pozdrawiam Maciek Tarka

  1. Proszę poruszyć temat wyprowadzania psów NA SMYCZY na terenie osiedla gdyż wielokrotnie miałam już z tego tytułu niemiłe sytuacje. Moja suka zostaje notorycznie atakowana przez małego zadziornego psa , wyprowadzanego bez smyczy. Dziś także ten pies bez smyczy podleciał do mojej suki i zaczął gryźć ją w tylnie łapy. Ta sytuacja była dla.mnie bardzo stresujaca! Podczas cieczki suki duży pies Golden Retriver napadł kilkakrotnie na mnie i sukę. Był bez smyczy, pod opieką dziecka, zniszczył moją odzież i zostałam podrapana. Obowiązek wyprowadzania psów na smyczy musi być ekzekwowany.
   Tak samo sprzątanie po swoich psach, dużo jest niesprzątniętych psich odchodów. Sprzątamy po swoich pupilach!

 2. Dzień dobry. Chciałbym poruszyć temat przywrócenia pierwotnej funkcji pomieszczeniom wózkarni, co w sposób bezpieczny pozwoli przechowywać wózki dziecięce, które dzisiaj często pozostawiane są na holu i klatkach schodowych. Analogiczna prośba dotyczy rowerów, które powinny być przechowywane w komórkach lokatorskich albo w hali garażowej, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca. Wpłynie to również na estetykę tych wspólnych przestrzeni (w tym także ochroni odnowione ściany przed zabrudzeniem). Proponuje również weryfikację lokalizacji stojaków na rowery, tak aby pozostawione rowery nie utrudniały wejścia do klatki schodowej.

 3. Proponuję ożywić nieco martwy punkt regulaminu, który mówi że na wspólnej przestrzeni klatek schodowych i korytarzy nie można przechowywać różnych przedmiotów (buty, domowe graty). Co zrobić żeby to postanowienie można było wyegzekwować? Tego typu przedmioty psuja estetykę wspólnych przestrzeni w budynkach.

 4. Szanowni Państwo!
  Przypominam o OBOWIĄZKU wyprowadzania psów na smyczy na terenie osiedla. Notorycznie moja suka zostaje atakowana przez małego kudłatego zadziornego psa, wyprowadzaniego bez smyczy dziś do tej sytuacji doszło ponownie. Kilka razy napadł też mnie Golden Retriver zostawiony bez smyczy pod opieką malego dziecka. Pies jest duży pobrudził moją odzież skacząc na mnie i na sukę. Proszę nie wyprowadzać psów bez smyczy dla bezpieczeństwa psów, to są zwierzęta, które mają instynkty gdy są atakowane i osaczane mogą zareagować różnie łącznie z obroną i pogryzieniem atakującego zwierzęcia. Psy powinny być zawsze ma smyczy i pod opieką dorosłych osób. Zachowujmy się odpowiedzialnie gdyż to właściciele ponoszą odpowiedzialność za swoje zwierzęta. Proszę o nagłośnienie tego problemu, umieszczenie stosownej informacji w każdej windzie i na klatce oraz egzekwowania obowiązku wyprowadzania psów na smyczy.

 5. neptunuser

  Dzień dobry
  W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, szczególnie dzieci poruszających się po osiedlu, chciałem zaproponować wspólne rozważenie zamontowania na drogach osiedla progów zwalniających.
  Jak wspólnie doświadczmy, znak STREFY ZAMIESZKANIA (Znak D-40) na wjeździe na osiedle, ograniczający prędkość na osiedlu do 20km/h ma się nijak do prędkości osiąganej przez niektórych kierowców, szczególnie turystów. To w połączeniu z autami zaparkowanymi wzdłuż ulicy oraz nieoznaczonymi przejściami dla pieszych (nie jest to wymogiem gdyż PIESI w STREFIE ZAMIESZKANIA maja bezwzględne pierwszeństwo – o czym pewnie nikt nie pamięta) stwarza ogromne zagrożenie.
  Serdecznie proszę wszystkich mieszkańców o wsparcie w tej kwestii, bądź też inny pomysł regulujący kwestię prędkości rozwijanej przez kierowców.
  Pozdrawiam
  Artur

  1. Dzień dobry. W pełni popieram i czas najwyższy, aby sygnalizowany problem wreszcie jednoznacznie rozwiązać. Progi zwalniające, parkowanie poza wyznaczonymi miejscami, co jest naruszeniem przepisów kodeksu drogowego, „rajdy” kierowców po osiedlowych uliczkach. Pozdrawiam Tomasz

 6. Witam 🙂 kolejny temat: podziały i napięta sytuacja na osiedlu przez różnych zarządców poszczególnych etapów. Jestem tu nowa mieszkam od niedawna. Zauważyłam, że mieszkają tu bardzo mili ludzie, mam.znajomych z każdego etapu nasze dzieci bawią się razem i każdemu zależy na tym samym by żyć sobie ty w spokoju ciesząc się piękna okolicą. Każdemu zależy także na bezpieczeństwie i najlepszym stanie naszych własności. Nie ważne jako etap, każdemu należy się ten sam standard budynków, klatek, stanu drzwi, bezpieczeństwa itp. Rozliczajmy zarządców z ich działalności są tu po to, by pracować dla nas a nie przeciwko nam. Przez niekompetentne decyzje zarządców my jako właściciele tracimy na własnym bezpieczeństwie, czy komforcie wdychanie grzyba z zawilgotniałych piwnic nikomu na zdrowie nie wyjdzie. Podmokle fundamenty sprawia, że stracimy dużo pieniędzy nie dość że na osuszanie, które trwa miesiącami ale i na wartości naszych nieruchomości a kwoty pójdą w miliony. Zachęcam do obiektywnego osadu pracy każdego zarządcy i zmotywowanie ich by pracowali razem a nie przeciwko sobie gdyż nie da się żyć w ten sposób. Powinniśmy współdziałać jako wspólnota, mieszkancy i nie dać się podzielić zarządcom. Zróbmy wszystko by mieszkało.sie nam.na osiedlu jak najlepiej 🙂

 7. Wkrótce zostanie przedstawiony projekt identyfikatorów dla mieszkancow Neptun Park by zapobiegać nielegalnemu parkowaniu na terenie osiedla pojazdów nienależących do mieszkańców lub pojazdów innych niż osobowe. Na samochody bez identyfikatorów będą nakładane mandaty w ostateczności pojazdy będą stąd odholowywane na koszt właściciela pojazdu. Jeżeli znacie Państwo osoby, które parkują tu nielegalnie proszę je o tym powiadomić.

 8. Nawiązując do ostatniego zebrania Wspólnoty III, chciałbym podkreślić naprawdę konkretne efekty pracy nowego Zarządu (Panowie Maciej i Miron) i nowego Administratora. Panowie są zaangażowani, mają wizję, a to wpływa na dobre zmiany, za co należą się słowa podziękowania. Szokujące są natomiast informację nt. „spadku” po poprzedniej Administracji, szczególnie w obszarze finansów. Ta z pewnością wymaga dogłębnego wyjaśnienia. Odnosząc się do problemów zasygnalizowanych na zebraniu, w pełni popieram konieczność sfinalizowania pilnej budowy zbiornika retencyjnego – zbliża się lato, a jest to pora roku obfitująca w opady, w tym deszcze nawalne. Wspieram również głosy mieszkańców obecnych na zebraniu w kwestii parkowania (pilna potrzeba eliminacji samochodów parkujących poza wyznaczonymi miejscami – de facto kierowcy naruszają przepisy prawa, wynikające z oznakowania D-40). Kolejny problem to psy wyprowadzane bez smyczy, ale również wyprowadzane na trawniki, co oczywiście skutkuje ich niszczeniem. I ostatnia ważna sprawa to doprowadzenie do odpowiedniego ładu hal garażowych (dziś zawalonych starymi meblami, pudłami, itd) oraz przywrócenie funkcji pomieszczeniom tzw. „wózkarni”.

Zostaw komentarz